Odwierty pionowe sieradz

Kiedy niezbędne są odwierty pionowe?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym da się wykonać nowe, niezbędne odwierty pionowe. Jednym z nich jest zużycie wiertnicy samojezdnej, która może być urządzona w hydraulicznie unoszony maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to konieczne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma oprócz tego regulator obrotów i głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ odwierty pionowe są uzyskiwane w w dużej mierze krótszym czasie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od momentu ustawienia masztu wiertnica samojezdna w przeciągu dwóch godzin może z wykorzystaniem świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu bądź czterdziestu metrów. 
Jednym z elementów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która również może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej okazałości a także osprzętu. Mimo takiej wagi bez trudu ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być używana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z wyeksploatowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem osiąganych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być oprócz tego czynione wówczas, gdy występuje nieodzowność wykopania nowiutkiej studni. Jest to niezmiernie odpowiedzialna praca.
projektowanie plakatów

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Taste