Odwierty pionowe sieradz

Kiedy niezbędne są odwierty pionowe?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym da się wykonać nowe, niezbędne odwierty pionowe. Jednym z nich jest zużycie wiertnicy samojezdnej, która może być urządzona w hydraulicznie unoszony maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to konieczne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma oprócz tego regulator obrotów i głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ odwierty pionowe są uzyskiwane w w dużej mierze krótszym czasie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od momentu ustawienia masztu wiertnica samojezdna w przeciągu dwóch godzin może z wykorzystaniem świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu bądź czterdziestu metrów. 
Jednym z elementów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która również może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej okazałości a także osprzętu. Mimo takiej wagi bez trudu ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być używana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z wyeksploatowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem osiąganych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być oprócz tego czynione wówczas, gdy występuje nieodzowność wykopania nowiutkiej studni. Jest to niezmiernie odpowiedzialna praca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

tapicerowane skrzynki