Planowanie domów koło

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, iż najlepsze kierunki studiów to sztuka lekarska i prawo. Bezsprzecznie są to kierunki trudne, a praca po nich (szczególnie za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy przywołuje się trzeci kierunek, który ja osobiście chciałabym w tym miejscu wspomnieć – architektura.
Zawód architekta nie dość, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej ciekawy aniżeli dwa wymienione prędzej, to z drugiej strony, jest też niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to góra różnych kategorii. Może znaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale również ktoś z bardziej rzeczowymi pomysłami – budowanie mostów, projektowanie wieżowców a także projektowanie budynków mieszkalnych.
Studia w tym kierunku nie są banalne – trzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki a także fizyki, jak i kulturalnego obeznania a w dodatku zmysłu artystycznego. Jednakże finalnie są tego warte. Budynek, który ukształtujemy w swojej głowie, za parę lat może powstać i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój pomysł pozostanie potem inspiracją w studenckich podręcznikach?
Więc jeśli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niezmiernie szybko mdlejesz – zastanów się czy profesja architekta nie jest dla Ciebie. Może projektowanie domów to Twoja pasja, głęboko zakorzeniona a w dodatku jeszcze wypatrzona? Spróbuj. Początkowe kroki (jeszcze przed pójściem na studia) zdołasz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen wiedzy. Kreśl, rozbudź fantazję i sprawdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.

Możliwość komentowania jest wyłączona.