Aluminium barcin

Aluminium

Aluminium jest metalem, który jest w sporych ilościach w warstwie ziemi. Ocenia się, że stanowi około 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Osiąga się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium rodzi niezwykle skrajne emocje. Z jednej strony jest głównym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, czy profili. Z drugiej uważany jest za niezwykle złośliwy. Jak wykazały badania, pojawia się spore prawdopodobieństwo, że może wywoływać choroby Alzheimera. Uzmysłowiono, że jest niesłychanie neurotoksyczny, truje tkanki nerwowe, psuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za ochronę układu nerwowego przed złymi czynnikami. Nadszarpnięcie tej osłony wywołuje wycieńczenie nerek a także wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na jakość naszego zdrowia.
Aluminium bardzo często użytkowany jest w formie srebrnych folii do owijania żywności. Stąd dużo osób widzi zależny, istniejący związek z wyzwalaniem choroby Alzheimera, a używaniem aluminium przy owijaniu żywności. 
Z drugiej strony nie powinno się popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest prawie że wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą konsumujemy. 
Aluminium jest również wykorzystywane w przemyśle astronomicznym a także jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w systemie człowieka pobudza bóle głowy, melancholie, kiepską pamięć, przemęczenie, a nawet zgon.
Pojawia się sporo sposobów jak wystrzegać się za bardzo wielkiej dawki aluminium. Przede wszystkim wypada dbać o to, co jemy a także pijemy. Trzeba odstawić picie z puszek aluminiowych, nie użytkować srebrzystych folii aluminiowych. Korzystać z garów a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Trzeba podkreślić, że aluminium znajduje się też w kosmetykach, dezodorantach, bądź szczepionkach. Nawet leki po które sięgamy często zawierają aluminium. Jak widać nie można całkowicie pozbyć aluminium z naszego życia.
Należy dodać, że z badań klinicznych, które zostały wykonane w Wielkiej Brytanii wynika, że picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego umożliwia usunąć aluminium z układu razem z moczem.
Dla uspokojenia należy nadmienić, że ciałko zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Tylko ogromna treść tego metalu w układzie jest dla człowieka szkodliwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.