Drabina starachowice

Jak wyglądałoby życie bez drabiny?

Zdarza Ci się czasami pracować na wysokości przy własnym budynku albo zbierać owoce z drzew owocowych? Co byś zdziałał, gdybyś nie miał tak fenomenalnego sprzętu, którym jest drabina
  To pewnego rodzaju konstrukcja, która w znacznym stopniu upraszcza dostanie się przez nas na nieduże wysokości. Robiona jest z różnorodnych rodzajów tworzyw (do na ogół spotykanych należy drzewo i metal). Te większe na ogół są w wersji składanej, co istotnie upraszcza ich transport. Dodatkowo zajmują o wiele mniej miejsca. 
  Cechą każdej konstrukcji są dwie pionowe podpórki (wielokrotnie wyekwipowane są też dwie mniejsze dla utrzymania prawidłowej równowagi) oraz szczeble. Ich znaczącą cechą jest fakt, że spełniają one dwie misje – w pierwszej kolejności służą nam jako coś, za co chwytamy się rękoma wspinając się na wysokość, a w drugiej kolejności stają się dla nas miejscem, na które stajemy. 
  Są najczęstszym wyposażeniem ekip budowlanych, lecz nie tylko. W wielu przypadkach są instalowane również w górach, ażeby w jak najskuteczniejszy sposób uprościć wędrowcom wspinanie się na strome górskie szlaki. 
  Specjalną uwagę na swoje bezpieczeństwo powinni zwrócić posiadacze drabiny utworzonej z drewna (konkretnie, gdy jest ona przechowywana na ożywczym powietrzu). Każde pęknięcie, nadgniły detal i nadwątlenie powierzchni przez owady może wieść do znacznego uszczerbku na naszym zdrowiu. Do najpopularniejszych wariantów drabin przynależą: hakowa, pożarnicza, ostrew a także schody. 
  Ważne jest żeby każdy użytkownik drabiny przed wejściem na nią stwierdził po wielokroć czy jest statyczna a także aby schodzić i wchodzić na nią zawsze przodem do szczebli. Wyjątkowo ważne jest dodatkowo to, by wybrać jak najbardziej należyte podłoże (nigdy nie ustawiamy drabiny na pochyłości). Przy pracy na większych wysokościach trzeba stosować dodatkowy sprzęt, który uchroni nas przed ewentualnym upadkiem. Do tego należałoby wiedzieć, że drabiny profesjonalne muszą co jakiś czas być poddawane kontroli ich stanu technicznego. Żeby uciec od wypadku nie można osobiście przerabiać czy wydłużać drabiny. Wydawać się może to dosadne ale pracując na wysokości trzeba koniecznie pamiętać o robieniu przerw minimum 15 minut co dwie godziny. Pamiętając o wyżej przytoczonych zasadach korzystania z drabiny możemy czuć się bezpieczni, a praca na niej stanie się dla nas niezwykłą radością.

Możliwość komentowania jest wyłączona.