Moskitiery łazy

W jaki sposób przespać letnią noc bez obecności owadów?

Czas letni kojarzy nam się nie tylko z żarliwym słońcem, nadmorską bryzą, ale też z rześkim powietrzem w nocy. Gdy spotykamy się z ciepłymi nocami, marzymy o tym, by spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni ożywczy, chłodny powiew wiatru. Jednak razem z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, którymi są komary, muchy a przy tym wszelkie inne owady. Potrafią doprowadzić do bezsenności, kiedy wybudzając nas z przyjemnego snu, dzwonią nad glowami i zapraszają do nocnej batalii. 
Jak ustrzec się takich sytuacji?
Dzisiaj występuje szereg rozwiązań ochronienia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciało sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednakże możliwości te są dobre jedynie w wypadku, kiedy nie cierpimy na alergie. Są to też niezbyt trwałe oraz komfortowe warianty, ponieważ nie każdy z nas marzy o tym, żeby po orzeźwiającej kąpieli spryskać całe ciało ostro aromatycznym specyfikiem. 
Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto przeplataną siatką, nakładaną na drzwi, okna albo łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z rozmaitych surowców, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową czy też poliestrową. 
Na ogół wybieranymi są moskitiery montowane do okna albo do drzwi balkonowych. Są one montowane bezinwazyjnie, na ogół za pośrednictwem obrotowych uchwytów, lecz znajdziemy również takie, które zamocujemy taśmą dwustronną. W wypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Zaopatrzone są w magnesy, które upraszczają wygodę stosowania. Posiadając spore drzwi balkonowe prowadzące na taras, należałoby zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której posuwają się skrzydła. Szczególnie wymagajacy kupujący, znajdą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych a także montowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są pewne dla uczuleniowców? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą osłoną przed owadami w przypadku ludzi cierpiących na alergię. Sam surowiec, z którego stworzony jest towar, nie jest zły. Niemniej jednak nie szczędzi on od przenikania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w obawie o to, wielu fabrykantów oferuje siatki antyalergiczne, urządzone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór odpowiedniej moskitiery jest wbrew pozorom niezmiernie prosty, albowiem fabrykanci wciąż przebijają się w nowych projektach. Montaż umożliwi nam przespać letnie noce w komforcie i bez obaw o pogryzienia ciała przez owady.

Możliwość komentowania jest wyłączona.