Drabina Brzozów

Jak wyglądałoby życie bez drabiny?

Zdarza Ci się czasami pracować na wysokości przy prywatnym domu lub zbierać plony z drzew owocowych? Co byś poczynił, gdybyś nie miał tak doskonałego sprzętu, którym jest drabina
  To pewnego rodzaju konstrukcja, która w znacznym stopniu upraszcza dostanie się przez nas na nieduże wysokości. Realizowana jest z rozmaitych rodzajów tworzyw (do na ogół spotykanych przystaje drewno a także metal). Te większe najczęściej pojawiają w wersji składanej, co znacznie ułatwia ich transport. Dodatkowo zajmują o wiele mniej miejsca. 
  Cechą każdej konstrukcji są dwie pionowe podpórki (często wyekwipowane są też dwie mniejsze dla utrzymania prawidłowej równowagi) a także szczeble. Ich znaczącą cechą jest fakt, że realizują one dwie funkcje – przede wszystkim służą nam jako coś, za co trzymamy się rękoma wspinając się na wysokość, a w drugiej kolejności stają się dla nas miejscem, na które stajemy. 
  Są najczęstszym zaopatrzeniem ekip budowlanych, lecz nie tylko. Po wielokroć są instalowane dodatkowo w górach, by w jak najskuteczniejszy sposób ułatwić wędrowcom wspinanie się na strome górzyste szlaki. 
  Specyficzną uwagę na swoje bezpieczeństwo powinni zwrócić właściciele drabiny utworzonej z drzewa (przede wszystkim, gdy jest ona trzymana na rześkim powietrzu). Każde pęknięcie, nadgniły fragment a także nadwątlenie nawierzchni przez owady może wieść do istotnego uszczerbku na naszym zdrowiu. Do najczęściej spotykanych rodzajów drabin należą: hakowa, pożarnicza, ostrew i schody. 
  Znaczące jest żeby każdy użytkownik drabiny przed wejściem na nią sprawdził po wielokroć czy jest statyczna oraz ażeby schodzić oraz wchodzić na nią zawsze przodem do szczebli. Wyjątkowo kluczowe jest też to, by wybrać jak najbardziej właściwe podłoże (nigdy nie ustawiamy drabiny na pochyłości). Przy pracy na większych wysokościach warto używać dodatkowy sprzęt, który uratuje nas przed przypuszczalnym upadkiem. Dodatkowo należałoby wiedzieć, że drabiny fachowe powinny co jakiś czas być poddawane kontroli ich stanu technicznego. Żeby ustrzec się wypadku nie można osobiście przerabiać czy przedłużać drabiny. Wydawać się może to klarowne ale pracując na wysokości trzeba koniecznie pamiętać o robieniu pauz minimum 15 minut co dwie godziny. Pamiętając o wyżej przytoczonych zasadach korzystania z drabiny możemy czuć się pewni, a praca na niej stanie się dla nas niezwykłą przyjemnością.

Możliwość komentowania jest wyłączona.