Aluminium zator

Aluminium

Aluminium jest metalem, który pojawia się w dużych ilościach w powłoce ziemi. Kalkuluje się, że stanowi w przybliżeniu 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Osiąga się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium wywołuje bardzo skrajne emocje. Z jednej strony jest naczelnym metalem w branży budowniczej np. w postaci prętów, rur, czy profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj niedobry. Jak potwierdziły badania, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że może rodzić choroby Alzheimera. Wykazano, że jest niesłychanie neurotoksyczny, skaża tkanki nerwowe, uszkadza tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za asekurację układu nerwowego przed złymi czynnikami. Uszkodzenie tej osłony wywołuje osłabienie nerek a także wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na stan naszego zdrowia.
Aluminium bardzo często stosowany jest w postaci srebrnych folii do owijania żywności. Stąd mnóstwo osób spostrzega zależny, istniejący związek z wyzwalaniem choroby Alzheimera, a wykorzystywaniem aluminium przy owijaniu żywności. 
Z drugiej strony nie powinno się popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest praktycznie wszędzie, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą jemy. 
Aluminium jest dodatkowo wykorzystywane w przemyśle astronomicznym oraz jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w organizmie człowieka rodzi bóle głowy, depresje, kiepską pamięć, wyczerpanie, a nawet zgon.
Pojawia się dużo sposobów jak wystrzegać się nadto wielkiej dawki aluminium. W szczególności należy dbać o to, co konsumujemy a przy tym pijemy. Wypada odstawić picie z puszek aluminiowych, nie użytkować srebrzystych folii aluminiowych. Wykorzystywać z garnków i patelni, które nie są pokryte aluminium.
Warto uwydatnić, że aluminium znajduje się też w kosmetykach, dezodorantach, lub szczepionkach. Nawet medykamenty po które sięgamy wielokrotnie zawierają aluminium. Jak widać nie da się gruntownie pozbyć aluminium z naszego życia.
Należałoby wtrącić, iż z badań klinicznych, które zostały dokonane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego dopuszcza wyeliminować aluminium z organizmu razem z moczem.
Dla uspokojenia należy napomknąć, iż ciałko zdrowego człowieka wydala aluminium z organizmu. Jedynie ogromna zawartość tego metalu w układzie jest dla człowieka zła.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

http //architekci24h.pl/